• banner p
  • Banner
  • banner z
  • handmade
  • Proč Váš pes škube nohou, když ho drbete na břiše?

Proč Váš pes škube nohou, když ho drbete na břiše?

Většina psů má opravdu rádo, když ho drbete na břiše a většina majitelů ví, že to má na něj uklidňující účinek. Možná, že máte doma pejska, který při drbání na břiše tzv. "startuje motorku", kope jednou nohou. Tato roztomilá reakce se obvykle stává, když narazíte na bod známý jako sedlová oblast na břiše psa, na bocích a někdy dokonce i někde na zádech. Ačkoliv se umístění u psů liší, tak každý pes má alespoň jeden takový bod. Někteří psi jich mají dokonce několik a když ho drbete, tak sebou škube jako blázen.

Nelze popřít, že toto chování u psů bylo dlouhou dobu záhadou. Proč tedy psi kopou nohou, když je drbeme na břiše?

Tento reflex se stává ze stejného důvodu, jako když my sami jsme u lékaře a vykopneme nohou, když nás lékař poklepe kladívkem pod kolenem, když zkoumá naše reflexy. Takže naši mazlíčci kopou nohou zcela nedobrovolně a z důvodu známého jako reflex. V podstatně nemají nad tímto pohybem žádnou kontrolu.

Takže Vám to docela neradi píšeme, ale Váš pes je vlastně docela podrážděný, když ho drbete na břiše nebo na jiném místě, kde má umístěn tento spouštěč "startující motorky" a vnímá tuto situaci stejně jako když na něj někdo útočí. Dotyk aktivuje nervy pod kůží, které jsou spojeny s míchou, která přeloží tuto zprávu jako pohyb nohy, aby odstranila věc, která to způsobuje. Proto může být Váš pes z tohoto aktu, tak zmatený.

Proto pokud chcete, aby to pro Vaše psa bylo opravdu příjemné, zkuste ho drbat na jiných místech na těle, které mu tuto reakci nezpůsobují. Dobrá zpráva však je, že máte doma zdravého psa a jejich neurologický systém a nervy jsou v pořádku


Komentáře

Note: HTML is not translated!